Apskates objekti

Apkārt Usmas ezeram ir daudz interesantu apskates objektu.

Usmas Svētā Pētera baznīca apvieno koka celtniecības tradīcijas ar vecā dievnama siluetu. Un līdz mūsu dienām arī šī baznīca kļuvusi par aizsargājamu un tiek dēvēta par pagājušā gadsimta 30. gadu latviskās arhitektūras un Kurzemes koka celtniecības pērli.

 

 

 

 

 

 

Usmas Kristus stūrakmens baznīca ir jaunākā Usmas baznīca.

 

 

 

 

 

Usmas vecākā baznīca celta 1704.gadā bij. Kuldīgas apr. Rendas pag., Usmas ezera austrumu krastā (tag.Kuldīgas nov.) Brīvdabas muzejā celtne uzstādīta 1935.gadā.

 

 

 

 

 

Salīdzinoši nesen uzceltais 26 m augstais koka tornis atrodas Ūdru kalnā (58 m v.j.l.) Usmas ezera ziemeļaustrumu krastā (nepilnu km no ezera). No torņa skatu laukuma lieliski var redzēt Usmas ezeru, tā salas un Usmas ieplakas plašos mežu masīvus.

Latvijas lielākā ezeru sala, kas atrodas Usmas ezera vidusdaļā. Teritorija veidota uz salas augošo veco priežu audžu, augu un putnu aizsardzībai. Vislabākais veids – salu apskatīt no laivas, braucot pa Usmas ezeru.

Usmas Elku liepa ir svētliepa, kurai, pēc nostāstiem, bijuši 9 žuburi. Mūsdienās zaļojoši ir tikai divi. Vienam no žuburiem ir dižkoka statuss, tā apkārtmērs – 4,2 m.

Moricsalas dabas rezervāts un ekspozīcija. Rezervāts veidots 1912. gadā. Sala nosaukumu ieguvusi Kurzemes hercogistes pastāvēšanas beigu posmā, kad 1727. gadā, slēpdamies no krievu karaspēka, tajā uzturējās Saksijas grāfs Morics. Rezervāts apmeklētājiem nav pieejams, taču to iespējams apskatīt, braucot ar laivu. Usmas Kristīgajā tautas skolā var iepazīties ar ekspozīciju par Moricsalas dabas rezervātu. Adrese: „Vecā skola”, Usma; tālr. +371 63630512.

 

 

 

Aļļu priede atrodas Stendes upes kreisajā krastā. Apkārtmērs – 4,2 m, augstums – 24 m.