“Balcia” ziedo 15 tūkstošu līdaku mazuļu palaišanai Usmas ezerā

“Balcia” ziedo 15 tūkstošu līdaku mazuļu palaišanai Usmas ezerā

“Balcia” ziedo 15 tūkstošu līdaku mazuļu palaišanai Usmas ezerā

Apdrošināšanas tehnoloģiju uzņēmums “Balcia” piešķīris biedrībai “Usmas Krasts” ziedojumu teju 6 tūkstošu eiro apmērā zivju resursu atjaunošanai Usmas ezerā. Ūdenskrātuvē ielaisti 15 tūkstoši vienvasaras* līdaku mazuļi.

Pateicoties “Balcia” ziedotajiem finanšu līdzekļiem „Rūjas zivju audzētavā” izaudzēti 15 tūkstoši līdaku mazuļi, kas 16. jūnijā tika iesaisti Usmas ezerā. Tas ir būtisks notikums gan ezera ekosistēmai, gan vietējai kopienai, kura novērtē dabas bagātību un aizsardzību. Līdaku mazuļu palaišana veicinās zivju populācijas veidošanos un saglabāšanu Usmas ezerā, kas ir viens no skaistākajiem un lielākajiem ezeriem Latvijā.

Biedrības „Usmas krasts” pārstāvis Atis Maldonis skaidro, ka Usmas ezerā notiekošā makšķerēšana un komerciālā zveja rada nepieciešamību regulāri papildināt zivju resursus, lai uzturētu to populāciju un saglabātu ezera ekosistēmu.

“Zivju resursu pētniecības eksperti iesaka Usmas ezerā ik gadu ielaist aptuveni 120 tūkstošus līdaku un 300 zandartu mazuļu. Diemžēl valsts atbalsta programmu ietvaros nepietiek resursu, lai nodrošinātu nepieciešamo resursu atjaunošanu, tāpēc biedrība aicina uzņēmumus iesaistīties šajā iniciatīvā,” stāsta biedrības pārstāvis, atzinīgi novērtējot “Balcia” atsaucību, sniedzot nozīmīgu atbalstu līdaku mazuļu iegādē un palaišanai Usmas ezerā.

“Balcia” novērtē biedrības centienus saglabāt dabas līdzsvaru un sekmēt ilgtspējīgu dabas resursu izmantošanu. Uzņēmuma mērķos ir īstenot aktivitātes, kas veicina vides aizsardzību un atbildīgu rīcību, lai nodrošinātu ilgtspējīgu nākotni Latvijas iedzīvotājiem. “Balcia” aicina arī citus uzņēmumus un privātpersonas atbalstīt biedrības darbību, lai kopīgi stiprinātu Latvijas dabas vērtības.

TemosFoto, Uncategorized

Publikuota 02/07/2023